Blog
Tuesday, 14 January 2014 15:53

Fotomanipulácia Jackie Sparrow - sexy pirate.

Postup vzniku obrázka Jackie Sparrow.
V tomto prípade som použil ako zdroj vstupných fotografií voľne použiteľné fotografie zo stránky DeviantArt(odkazy na autorov fotografií nájdete pod obrázkom na spomínanej stránke).
Jednalo sa o
samotnú modelku v kostýme, ulicu s budovami, pirátsku loď a kotvu. Takže dobrá správa pre nadšencov fotomanipulácií - nemusíte mať ani vlastné fotografie (aj keď to je ten najlepší spôsob), ale môžete vytvoriť dielo aj pomocou vstupných fotografií iných umelcov za dodržania nimi stanovených podmienok.
SexyPirateWeb

Výsledný obrázok a pôvodná fotografia.
Obrázok vo vyššom rozlíšení nájdete v galérii tu.

Read more...
 
Monday, 30 December 2013 22:06

3D socha Ľuboša Maliňáka.
LuboRender01web

Hneď po príchode Ľuboša z majstrovstiev sveta v klasickej kulturistike z Rakúska som s ním absolvoval 3D skenovanie v Brne. Touto cestou ďakujem kamarátovi Marekovi, ktorý mi nezištne asistuje a pomáha pri všetkých projektoch.
Viete si predstaviť čo musel Ľuboš zažívať, keďže musel ešte podržať formu. Skenovanie prebehlo hladko a s výsledným skenom som bol spokojný. Hladko znamená v tomto prípade 2 hodinky trápenia sa pred lúčmi 3D skenera Artec Eva.
Šikovná vecička ktorú by som rád mal vo svojej výbave. Cena sa pohybuje vo výške slušného nového automobilu. Pomocou skenera som získal vstupné dáta - reálny sken postavy a v 3D modelovacom programe som sa pustil do dokončenia diela. Niektoré časti bolo treba dorobiť, iné len skorigovať, ale hlavne dodať výslednému dielu hĺbku - zvýrazniť vyrisovanosť a dopracovať všetky detaily.
V podrobnejšom článku uvidíte čo zachytí sken a čo som dorábal. Socha sa bude tlačiť na 3D tlačiarni. Fotky reálnej sochy sa samozrejme potom objavia na mojej stránke.
Tu nájdete viacej obrázkov.

 
Wednesday, 04 December 2013 14:48

Videonávod: Pridanie tieňa do obrázku.

stupeň obtiažnosti - Stredne pokročilý

V tomto videonávode Vám ukážem, ako sa dá vložiť tieň do obrázka poskladaného z viacerých fotografií. Tieň vytvoríme zo siluety objektu - postavy.

Tu je podrobný videonávod:


 
Tuesday, 03 December 2013 18:51

Fotomanipulácia Wild Princess.

Postup vzniku obrázka Wild Princess.
Fotilo sa v ateliéry na bielom pozadí. Pri fotení boli použité 3 zábleskové svetlá. Pred objektívom som mal reprezentantku v bikiny fitness Ivetu Kuglerovú.


WildPrincess09

Výsledný obrázok a pôvodná fotografia.
Obrázok vo vyššom rozlíšení nájdete v galérii tu.

Read more...
 
Wednesday, 27 November 2013 09:20

Fotomanipulácia Double Impact - Dvojitý zásah.

Postup vzniku obrázka Double Impact.
Fotilo sa v ateliéry na bielom pozadí. Pri fotení boli použité 3 zábleskové svetlá. Pred objektívom som mal reprezentanta v klasickej kulturistike a dobrého kamaráta Ľuboša Maliňáka a reprezentantku v body fitness Tatianu Piačkovú.

Pri prejdení kurzoru na obrázok sa pôvodná fotografia zmení na fotografiu zachytávajúcu ďalší krok v postupe.

Soldiers13

Výsledný obrázok a pôvodná fotografia.

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 Next > End >>

Page 1 of 3