Úvod

Pre každého rodiča je najvzácnejšie to malé, nevinné, prekrásne aj keď niekedy zanovité klbko, ktoré mu navždy zmení ďalší život.
Život však plynie rýchlo a rodič si ani nestihne všimnúť ako sa klbko zmení v prekrásnu slečnu alebo dospelého chlapa.
Čas sa naspäť vrátiť nedá, ale vďaka fotoaparátu vieme tie najkrajšie momenty zmraziť a uchovať ich vo forme fotografie, ktorá nám ich bude navždy pripomínať.


Dobre vyhotovená fotografia je malé umelecké dielo. Tak ako si väčšina z nás nenamaľuje obraz, alebo nevymodeluje sochu, aj keď všetko potrebné k tomu si môžeme kúpiť, skúsme aj fotenie zveriť profesionálom. O to viac ak ide o niečo vzácne čím malé deti určite sú.
Viem, že fotenie detičiek si vyžaduje špecifické podmienky.
V ateliéry v ktorom fotím detičky viem vždy zabezpečiť správnu teplotu. Pretože sa detičky fotia aj nahé a medzi jednotlivými zábermi sa niekoľkokrát prezliekajú je teplota v miestnosti veľmi dôležitá.
Pri fotení nepoužívam priame blesky. Nasvietenie je zabezpečené jedným hlavným softboxom.
Fotí sa na špeciálnej podložke, ktorá vytvára spolu s pozadím špecifickú fotografiu, ktorá sa používa v reklame a v módnych časopisoch.
Ukážky fotografií.
Pri fotení používam rôzne rekvizity a doplnky, ktoré vytvoria tú správnu atmosféru. Výsledné fotografie sú upravované v počítači.
Finálna fotografia je retušovaná tak aby mohla byť použitá ako obraz veľkého formátu. V súčasnosti nie je problém fotografiu vytlačiť na maliarske plátno, čím vznikne skutočné umelecké dielo Vašeho dieťatka.

Foteniu detí sa venujem už dlhšie, a pre veľký záujem sme (ja a moja manželka) vytvorili samostatnú stránku ktorá je určená len na fotenie detí.